Termen Extins Concurs: IPRE angajează specialist/ă comunicare și rețele sociale

11 October 2023

Institutul pentru Politici și Reforme Europene (IPRE) extinde termenul pentru depunerea dosarelor la concursul de angajare pentru poziția de specialist/ă comunicare și rețele sociale.

Atribuții:

  • Dezvoltarea și implementarea instrumentelor eficiente de comunicare despre activitatea IPRE pe platformele de socializare (Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn);
  • Crearea și promovarea conținutului atractiv și de calitate pe rețelele de socializare;
  • Scrierea și redactarea textelor pentru postări și comunicate de presă în limba română și engleză;
  • Utilizarea instrumentelor și aplicațiilor de design grafic, prelucrare de imagini și montaj video pentru a crea conținut vizual atractiv și de impact;
  • Monitorizarea și analiza rezultatelor campaniilor de comunicare pe rețelele de socializare, cu furnizarea de recomandări pentru îmbunătățirea vizibilității IPRE pe aceste platforme;
  • Menținerea unei cooperări active cu instituțiile mass-media.

Criterii de eligibilitate:

  • Studii de licență în domeniul științelor sociale. Studiile de masterat vor constitui un avantaj;
  • Experiență de muncă de cel puțin 3 ani în domeniul jurnalismului, comunicării sau relațiilor publice;
  • Buna utilizare a aplicațiilor de design grafic, prelucrare de imagini și montaj video (Adobe Photoshop, Figma, Canva etc.).
  • Abilități excelente de scriere și redactare a textelor în limba română și engleză;
  • Atitudine proactivă, orientată către rezultate și dorința de a învăța și a dezvolta abilități noi.

IPRE se angajează să ofere persoanei selectate în urma concursului un salariu competitiv, grafic de lucru flexibil, spațiu de lucru în oficiul nostru și concediu anual plătit pentru o perioadă de 28 zile

Pentru a aplica la concurs, vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de motivare la adresa de email [email protected] până la data de 31 octombrie 2023, ora 23.59. În mesaj, vă rugăm să indicați și datele de contact a două persoane de referință.

Procesul de selectare va fi alcătuit din trei etape: (1) evaluarea dosarului de aplicare, (2) proba practică și (3) interviul

Persoana selectată în urma concursului va începe colaborarea cu IPRE în luna noiembrie 2023.

Pentru mai multe detalii despre misiunea, obiectivele și activitățile IPRE, vă rugăm să accesați pagina web www.ipre.md.

Accept